Plánované akce...

31. 5. 2020

Milí rodiče, z hygienických důvodu souvisejících s koronavirovou infekcí, byly zrušeny některé akce, které jsme původně plánovali. V měsíci březnu se měl uskutečnit Karneval pro děti, v dubnu Projektový den mimo školku - výlet do DUHY Jeseník a Projektový den ve školce - zábavné dopoledne pro nejstarší děti s výukou o architektuře, v květnu měla být Akademie k 75. výročí založení naší MŠ Mikulovice s pasováním našich předškoláků na školáky.

Vzhledem k podmínkám, které se neustále mění, máme v plánu tyto akce:

1. 6. Oslava Dne dětí na školní zahradě (v případě nepříznivého počasí v sokolovně)

- zábavné soutěže na téma známých pohádek - hledání pokladů ukrytých v písku, jízda na "konících" se zdoláváním překážek, šipkovaná na sedmihlavého draka, apod.

11. 6. Projektový den - výtvarné tvoření pro starší děti s lektorkou z DUHY Jeseník - nejdříve Šikulové a o týden později Budulínci budou zdobit plátěné tašky.

17. 6. nás navštíví lektor v rámci dalšího Projektového dne a děti ze třídy Šikulů seznámí se světem architektury a stavebnictví. Děti si vyzkouší stavby s legem v 3D, naučí se stavět podle plánku, seznámí se s novými pojmy....dopoledne je zaměřeno na vytváření matematických představ vhodné před vstupem do 1. třídy ZŠ.

25. 6. plánujeme rozloučení se třídou Šikulů odpoledne na školní zahradě

- půjdeme potěšit seniory v Soužití  - čtvrtek 4.6. - Budulínci a některá Sluníčka - zazpíváme jim pod okny známé lidové písně, Šikulové navštíví babičky ke konci června.