Výlet do Muzea Wsi Opolskiej

24. 9. 2018

V rámci projektu "Každý má svůj domov" navštíví děti ve středu 26.9. skanzen "Muzeum Wsi Opolskiej" u Opole.

Na výlet pojedou děti přihlášené rodiči z II. a III. třídy. Celková cena za výlet je 100,- Kč a můžete dát dětem i drobné polské peníze na malý dáreček.

V MŠ odevzdejte učitelce občanský průkaz nebo pas dítěte.

S sebou v batůžku budou děti mít: podepsanou pláštěnku, pití s uzávěrem, 1 sladkost nebo ovoce či malou svačinu. Na sebe sportovní oblečení a obutí.

Odjezd od MŠ v 8.00 hodin

Příjezd do skanzenu - kolem 10.00 hodiny (svačina, toaleta)

10.30 - 11.45 hodin - prohlídka skanzenu - staré domky s vybavením, škola, větrné mlýny, kostel, stroje a náčiní na obdělávání půdy, aj - vše dobové, jak se žilo dříve

11. 45 - 12. 45 hodin účast na tvoření těsta, příprava a pečení chlebů v peci

12.45 - 13. 15 hodin oběd, toaleta

13. 15 hodin odjezd

15. 15 - 15. 30 hodin návrat do MŠ

Podle jmenného seznamu děti na tento den pojistíme. Doprava je zajištěna u p. Dombeka, strava na den z jídelny (koláče, ovoce, řízek s chlebem, raženka s plátkovým sýrem, zelenina, pitný režim) . Nahlaste učitelce, jestli Vašemu dítěti bývá nevolno v autobuse.