Akce na leden - březen

15. 1. 2018

Akce, které plánujeme leden - březen s dětmi

leden

• pokračujeme ve výtvarných dílničkách se seniory - návštěvy domova důchodců a společné vyrábění dekorací podle tradic. Vždy máme pro babičky krátký program s písničkami a říkankami. (Šikulové)
  • beseda s pracovníky PPP v Jeseníku, ředitelkou a učitelkou ZŠ v Mikulovicích o připravenosti dětí na vstup do 1. třídy ZŠ - 18. 1. ve třídě u Šikulů od 15.30 hodin.
  • návštěva žáků 9. třídy ZŠ u nás ve školce
  • v rámci projektu "Celé Česko čte dětem" přijde pohádková babička paní Pokorná číst dětem pohádku před spaním
  • 9. 1. maňáskové divadlo v MŠ

únor

• návštěva Šikulů v MŠ Široký Brod na tvoření z keramické hlíny - nastartování spolupráce s naší partnerskou školou
  • lyžařský kurz - přihlášené děti dle zájmu rodičů (podle sněhových podmínek)
  • Budulínci navštíví babičky při výtvarných dílničkách s programem - "lidové písničky pro naše babičky"
  • společný tělocvik s žáky 1. třídy ZŠ
  • tradiční výlet na Ramzovou s lopatováním (podle sněhových podmínek)

březen

• společná akce s MŠ Široký Brod 1. 3. od 15. 30 hodin v sokolovně v Mikulovicích "Karneval zvířátek". Zábavné odpoledne pro rodiče s dětmi s Klaunem Vikim. Podrobné informace budou na plakátech v mš i na www.